Powered by Smartsupp Jaro volá, jste připraveni? | HS Parts
0
725 657 411(Po-Pá, 6:30-15:00 hod.)
Menu

Jaro volá, jste připraveni?

Sedm klíčových pravidel pro perfektní přípravu sekačky na sezónu

Po zimní přestávce často bývá sekačka na trávu v havarijním stavu.

Protože nároky na ní jsou velké, je třeba ji po zimě řádně odzkoušet, vyčistit, nabrousit nože a připravit ji na novou sezónu. Jak na to?

hsparts.cz
1

Vyčištění sekacího stroje

Sekací stroj je třeba nejprve důkladně očistit. Odstranit zbytky trávy, listí, větve a další nečistoty. Pokud se v zimě dostala do sekacího prostoru vlhkost, může se objevit koroze, stav stroje proto pořádně zkontrolujte.

2

Kontrola nože a jeho případné nabroušení

Po loňské sezóně bývá čepel sekacího nože často opotřebená a tu, proto je dobré provést kontrolu jeho stavu a případně jej nechat nabrousit. Pokud je nůž už hodně opotřebovaný a olámaný, je lepší ho vyměnit za nový. Celou naši nabídku nožů naleznete zde.

hsparts.cz
3

Kontrola oleje a paliva

Kontrola hladiny oleje je důležitá pro zabezpečení dobrého mazání motoru. Pokud je hladina nízká, je nutné ji ihned doplnit. V případě, že jste olej několik let neměnili, bylo by dobré provést výměnu. Stejně tak je důležité průběžně doplňovat palivo. Loňské palivo z kanystru raději nepoužívejte a vyměňte za nové. Oleje v benzínu totiž časem degradují a hrozí riziko poškození motoru. Více informací naleznete v našem dalším článku zde.

4

Kontrola vzduchového filtru

Vzduchový filtr musí být čistý, aby motor dostal čistý vzduch. Pokud je filtr velmi znečištěný, může dojít k poklesu výkonu stroje. Je tedy dobré filtr prověřit a případně ho vyměnit.

hsparts.cz
5

Kontrola svíčky

Svíčka musí být v dobrém stavu, aby motor mohl správně zapálit. Pokud je černá nebo zvláště zanícená, je lepší ji vyměnit za novou.

6

Kontrola řemenů

U bubnového nebo vícenásobného sekacího ústrojí se řemeny natahují a postupně opotřebovávají. Jestliže jsou opotřebované, můžou prasknout a ústrojí se přestane točit. Proto je dobré po zimě řemeny preventivně prověřit a předejít tak pozdější poruše.

hsparts.cz
7

Kontrola baterie

Pokud vlastníte akumulátorovou sekačku, je třeba se přesvědčit, že baterie je funkční a že není potřeba ji dobít. V případě, že baterie nebyla správně uložena, může být po zimě vlivem změny teplot rozbitá nebo vybitá.

Závěrem: Správná údržba sekačky je klíčová pro její dlouhou životnost a dobrý výkon během celé pěstitelské sezóny. Pokud nevíte jakou a jak údržbu provést, není na škodu nechat si poradit od našeho odborníka nebo využít služby servisu. Výdaje se vám pak vrátí v podobě dobré funkčnosti stroje.